„Lecz nie przestajmy czcić świętości swoje”

„Lecz nie przestajmy czcić świętości swoje”… Dzisiejszym obchodom Narodowego Święta Niepodległości towarzyszyły nam słowa poety Adama Asnyka. 

Wszyscy uczniowie, nauczyciele naszej szkoły oraz dzieci z przedszkola z panią dyrektor i swoimi wychowawczyniami zaproszeni zostali do obejrzenia inscenizacji przedstawiającej trudną historię naszego kraju i miejscowości. Przedstawienie zostało przygotowane przez panią Lidię Kubot i panią Justynę Gajde, uczniów klasy VIII, reprezentantów klas I-III i szkolny chór. Uczniowie klasy II zatańczyli krakowiaka. 

Pan dyrektor wprowadził nas w atmosferę świętowania i powiedział jak ważna jest wdzięczność dla wszystkich, którzy brali udział w walkach o niepodległość Polski. 

Wspólnie ze szkolnym chórem odśpiewaliśmy Hymn i tym włączyliśmy się w akcję „Niepodległa do hymnu”. Narodowe Święto uczciliśmy też śpiewaniem pieśni patriotycznych. 

Poprzez udział we Mszy św. za Ojczyznę, udział w różnego rodzaju uroczystościach, wywieszenie narodowej flagi… dajemy świadectwo dumy, że jesteśmy Polakami.

 

  • Misja szkoły

    "Dobra szkoła to przede wszystkim mądra szkoła. Niech w pracy wychowawczej wszystkie zaangażowane w nią osoby poczują się związane zadaniem ukazywania dojrzewającym ludziom, jak być człowiekiem naprawdę."

    Jan Paweł II

  • Daj znać znajomym:
Script logo
Back to top
Masz pytanie?