„Śniadanie daje moc”

Smacznie, Zdrowo, Kolorowo

Tradycyjnie w naszej szkole uczniowie klas I-III brali udział w kolejnej już edycji „Śniadanie daje moc”. Przygotowali pyszne i co najważniejsze zdrowe kanapki oraz szaszłyki owocowo- warzywne. Przygotowywanie kanapek przyniosło wszystkim wiele radości. Uczniowie wykazali się bardzo dużą kreatywnością i pomysłowością. Stoły bardzo szybko zapełniły się wieloma pachnącymi i kolorowymi przekąskami. Nie zabrakło również świeżo wyciskanych soków z owoców oraz pysznej herbatki z cytrynką. Zwiększyła się świadomość uczniów jak ważne jest zdrowe odżywianie oraz, że można jeść zdrowo i kolorowo. 

Uczniowie klasy I w ramach ogólnopolskiej akcji Śniadanie daje moc! zajęcia rozpoczęli od obejrzenia filmu edukacyjnego: „Pascal Brodnicki zachęca dzieci i młodzież do zdrowego stylu życia” skąd dowiedzieli się jak ważnym posiłkiem w ciągu dnia jest śniadanie. Zapoznani zostali również z piramidą żywienia. W następnej części zajęć z przyniesionych owoców i warzyw wyczarowali istne cuda na talerzu! Owoce i warzywa zamieniły się w delfiny, biedronki, kolorowe drzewa, kwiaty i inne wspaniałości. Tej jakże smacznej i zdrowej zabawie towarzyszyło mnóstwo radości i uśmiechu. Dzieci z mistrzowską wręcz wprawą obierały i kroiły owoce i warzywa. Na zakończenie zajęć wszystkie „małe dzieła sztuki" zniknęły w mgnieniu oka, wraz z przygotowanym wspólnie sokiem owocowym.

 

  • Misja szkoły

    "Dobra szkoła to przede wszystkim mądra szkoła. Niech w pracy wychowawczej wszystkie zaangażowane w nią osoby poczują się związane zadaniem ukazywania dojrzewającym ludziom, jak być człowiekiem naprawdę."

    Jan Paweł II

  • Daj znać znajomym:
Script logo
Back to top
Masz pytanie?