• Animacja na stronie głównej
  • Slider 6
  • Slider 7
  • Slider 8
  • Slider 9
  • Slider 10
  • Slider 11
  • Slider 12
  • Slider 13

„Wszystko jest poezją”

25 kwietnia odbył się XX Jubileuszowy Gminny Konkurs „Wszystko jest poezją” organizowany przez Samorządową Bibliotekę Publiczną – Filia w Mikorzynie oraz Szkołę Podstawową w Mikorzynie. Tegoroczna edycja wydarzenia przeprowadzona została pod hasłem „Poezja dla Małego Aktora”. Jak każdego roku, uczestnicy byli świetnie przygotowani. W aktorski sposób prezentowali wybrane utwory, zdobywając zainteresowanie widowni, oklaski i podziw jury. W tym roku występy oceniane były przez: panią Magdalenę Wieczorek – dyrektora Samorządowej Biblioteki Publicznej w Kępnie, panią Marię Osadę, emerytowaną nauczycielkę edukacji wczesnoszkolnej i panią Dorotę Paszko, która zajmuje się promocją biblioteki.

 

Jesteśmy dumni z występów reprezentantów naszej szkoły – KACPRA LANGNERA Z KLASY I oraz ZUZANNY MUCHY Z KLASY IIIB, KTÓRZY ZAJĘLI I MIEJSCA

 

Gratulujemy wszystkim "małym aktorom" wspaniałych występów. Każdy otrzymał dyplom i nagrodę książkową. Niespodzianką z okazji XX edycji był występ aktorów z Teatru „Maska” z Krakowa.

Jubileusze skłaniają do refleksji. Pozwolimy sobie na małe podsumowania. Konkursy zawsze przebiegały na wysokim poziomie, co miało wydźwięk w ciekawych, ekspresyjnych prezentacjach, strojach uczestników i wykorzystywanych rekwizytach. Dzień konkursu jest świętem poezji w naszej szkole. Wcześniej przeprowadzamy eliminacje szkolne i wszyscy uczniowie mają możliwość zmierzenia się z aktorską prezentacją poezji dziecięcej. Podczas zmagań konkursowych dzieci rozwijają pamięć, wyobraźnię, uczą się pięknego mówienia, rozbudzają w sobie zainteresowanie literaturą, odkrywają talenty i uczą się rywalizacji w przyjaznej atmosferze. Konkurs przyczynia się do integracji środowiska szkolnego poprzez współpracę z innymi szkołami i z rodzicami uczniów. 

Dziękujemy uczniom, nauczycielom, rodzicom z naszej szkoły i z wszystkich szkół, przyjmującym zaproszenia do udziału w konkursach oraz paniom, a było ich wiele przez 20 lat, które oceniały występy. Dziękujemy panu Grzegorzowi Dirbachowi i gimnazjalistom za nagłośnienie naszych imprez, pani Annie Ilskiej za pomoc w tegorocznej, balonowej dekoracji. Szczególne podziękowania kierujemy do pana sołtysa Adama Tęsiorowskiego za udostępnianie sali. Kilka edycji odbyło się na terenie mikorzyńskiego ośrodka wypoczynkowego, za co dziękujemy Zarządowi Stowarzyszenia „Mikora”. 

Angażując się w organizację konkursu cieszymy się, że poprzez wszystkie edycje mogłyśmy wzbogacać wrażliwość dzieci, ich emocje i wzruszenia.

Grażyna Chrząstowska i Jolanta Wesoła

 • Misja szkoły

  "Dobra szkoła to przede wszystkim mądra szkoła. Niech w pracy wychowawczej wszystkie zaangażowane w nią osoby poczują się związane zadaniem ukazywania dojrzewającym ludziom, jak być człowiekiem naprawdę."

  Jan Paweł II

 • Daj znać znajomym:
Script logo
Back to top
Masz pytanie?