• Animacja na stronie głównej
  • Slider 6
  • Slider 7
  • Slider 8
  • Slider 9
  • Slider 10
  • Slider 11
  • Slider 12
  • Slider 13

"Piosenka dobra na wszystko"

Konkurs „Wszystko jest poezją” już po raz piętnasty raz zgromadził w Mikorzynie przedstawicieli uczniów klas I-III szkół podstawowych z gminy Kępno. Hasło jubileuszowego konkursu  to „Piosenka dobra na wszystko” i  organizatorzy - Samorządowa Biblioteka Publiczna w Kępnie i Szkoła Podstawowa w Mikorzynie zaprosili uczestników do zaprezentowania piosenek o lecie, o wakacjach. Było więc kolorowo, wesoło i słonecznie, bo pogoda wyjątkowo dopisała i konkurs odbywał się przy ognisku na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Stowarzyszenia Społecznego im. Mikory  w Mikorzynie. Wesołe piosenki wprowadziły wakacyjny nastrój i pobudziły publiczność do zabawy.

Gościliśmy reprezentantów obu szkól podstawowych z  Kępna, z Hanulina, ze Świby oraz ze szkoły w Krążkowach i Mikorzyna. Jury konkursu: Justyna Geide , Grażyna Grzesiak i Maria Zięba przydzieliło nagrody i w każdej kategorii wiekowej. Przewodnicząca pani Justyna Geide wyraziła uznanie  dla wszystkich uczestników  i pań, które przygotowywały  uczniów do tego konkursu.

 

 W kategorii klas I:

I miejsce – Marceli Nokiel -  S.P. Nr 1  Kępno

II miejsce – Magdalena Bartosiewicz – S.P. Mikorzyn

III miejsce – Sandra Możdżanowska  - S.P. Krążkowy

 

W kategorii klas II:

I miejsce – Gabriela Mikoś  S.P. Nr 3 Kępno

II miejsce – Izabela Wiśniewska – S.P. Hanulin

III miejsce – Nikola Małolepsza – S.P. Mikorzyn

 

W kategorii klas III

I miejsce – Dagmara Bacińska  S.P. Hanulin

II miejsce – Katarzyna Pietrzykowska  S.P. Świba

III miejsce - Maja Zysiek  S.P. Krążkowy

Pozostali uczestnicy: Wiktoria Burusiewicz ,  Michał Dziewięcki, Julia Fras, Samanta Rabska,  Zuzanna  Snopek, Michał Ślęzak, otrzymali wyróżnienia i nagrody, które wręczyli goście Małgorzata Frala-Kędzior  - Naczelnik Wydziału Oświaty, Zdzisław Zakrzewski - Naczelnik Wydziału Promocji, Informacji, Kultury i Sportu oraz Grażyna Grzesiak – Dyrektor Samorządowej Biblioteki Publicznej                 w Kępnie, Justyna Gejde nauczycielka muzyki, Paweł Hoja – Dyrektor Zespołu Szkół w Mikorzynie.

Miłym zakończeniem tego plenerowego spotkania były smażone kiełbaski i wspólna zabawa. Dziękujemy Radzie Rodziców przy Zespole Szkół w Mikorzynie za pomoc finansową oraz  panu Januszowi Wojciechowskiemu za umożliwienie i pomoc w organizacji spotkania na terenie ośrodka wypoczynkowego.

 • Misja szkoły

  "Dobra szkoła to przede wszystkim mądra szkoła. Niech w pracy wychowawczej wszystkie zaangażowane w nią osoby poczują się związane zadaniem ukazywania dojrzewającym ludziom, jak być człowiekiem naprawdę."

  Jan Paweł II

 • Daj znać znajomym:
Script logo
Back to top
Masz pytanie?