IX Diecezjalny Zjazd Rodziny Szkół im. Jana Pawła II

Dnia 03 czerwca 2011 roku, Diecezjalna Rodzina Szkół im. Jana Pawła II celebrowała swoje spotkanie. W diecezji kaliskiej jest 35 szkół noszących imię Jana Pawła II.

Gospodarzem IX Zjazdu Rodziny Szkół im. Jana Pawła II był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Krotoszynie. Nasze gimnazjum reprezentowali uczniowie z pocztu sztandarowego - Szymon Tomaszewski, Paulina Czarnecka, Marlena Zakręt oraz pani wicedyrektor Urszula Goździcka i pani Grażyna Chrząstowska. Piątkowe spotkanie, w którym wzięły udział poczty sztandarowe zaproszonych szkół, delegacje uczniów i nauczycieli, rozpoczęto uroczystą Mszą Świętą w kościele farnym p. w. Św. Jana Chrzciciela.

Eucharystię w intencji uczestników i dziękczynienia za beatyfikację papieża sprawował ordynariusz diecezji ksiądz biskup Stanisław Napierała.W homilii pasterz diecezji kaliskiej podkreślił, że Jan Paweł II był głosicielem humanizmu i ciągle wskazywał na godność, wielkość i powołanie człowieka. Podczas Mszy św. bp Napierała poświęcił dzwon o imieniu Jan Paweł II, ufundowany przez społeczność szkolną Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Krotoszynie, który zostanie przekazany do kościoła Św. Rocha, a także obraz Błogosławionego Jana Pawła II – dar rodziców dla uczniów Gimnazjum nr 5 w Krotoszynie.

Po Eucharystii uczestnicy zjazdu przemaszerowali ulicami Krotoszyna szlakiem miejsc upamiętniających polskiego papieża. Organizatorzy przygotowali też wzruszający koncert oparty na słowno - poetyckiej refleksji.

Po zakończeniu części oficjalnej przedstawiciele szkół wzięli udział w rozgrywkach sportowych, mających na celu integrację dzieci i młodzieży oraz upowszechnianie uniwersalnych wartości, które swoim życiem i nauczaniem głosił nasz wielki patron - błogosławiony Jan Paweł II. Nasza delegacja nie wzięła udziału w tych sportowych zmaganiach. Mieliśmy do pokonania 75 km i po pysznym poczęstunku wyruszyliśmy w drogę powrotną do naszego Mikorzyna.

  • Misja szkoły

    "Dobra szkoła to przede wszystkim mądra szkoła. Niech w pracy wychowawczej wszystkie zaangażowane w nią osoby poczują się związane zadaniem ukazywania dojrzewającym ludziom, jak być człowiekiem naprawdę."

    Jan Paweł II

  • Daj znać znajomym:
Script logo
Back to top
Masz pytanie?