Dzień Edukacji Narodowej i Pasowanie Pierwszoklasistów

14 października, w naszej szkole odbyła się podwójna uroczystość. Świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej i pasowanie pierwszoklasistów na uczniów. W ten wyjątkowy dzień spotkali się wszyscy uczniowie, nauczyciele, rodzice uczniów klasy I oraz przedstawicie Rady Rodziców. Cieszyliśmy się z obecności emerytowanych nauczycieli i pań z obsługi szkoły, zaproszonych na tę uroczystość. Część artystyczną przygotowali pierwszoklasiści z panią wychowawczynią i Samorząd Uczniowski. Miłe słowa, piosenki, życzenia, kwiaty podkreślały ważność szkoły w kształtowaniu osobowości i aspiracji dzieci i młodzieży. Pan dyrektor w swoim przemówieniu podkreślił, jak istotna  jest praca wszystkich osób związanych z nauczaniem i wychowaniem młodego pokolenia. Życzył pracownikom naszej szkoły wielu sukcesów i satysfakcji. Miłym akcentem uroczystości było wręczenie nagród wyróżniającym nauczycielom i innym pracownikom szkoły. Wyróżnienie otrzymali: pani Jolanta Skiba, pani Jolanta Wesoła, pani Mariola Kubiaczyk, pani Lidia Kubot, pani Ewa Żymełka, pani Irena Kurzawa i pan Jarosław Duchnik. Nagrodę Burmistrza Miasta i Gminy Kępno przyznano pani Aldona Urbaniak. Gratulujemy!

Wszyscy, a najbardziej najmłodsi, czekali na moment ślubowania i przyjęcia w poczet społeczności szkolnej  uczniów klasy pierwszej. Dzieci pod kierunkiem wychowawczyni oraz przy pomocy starszych kolegów i koleżanek przygotowały program artystyczny nawiązujący do baśni „ Śpiąca królewna”. W trakcie obdarowywania uczniów przez dobrą wróżkę darami – uśmiechu, przyjaźni, pracowitości oraz ostrożności pojawiła się zła czarownica, która ze złości, iż nie została zaproszona na uroczystość postanowiła rzucić na dzieci klątwę i nie dopuścić do pasowania. Poproszona postanowiła jednak tego nie robić , ale warunkiem miało być wykonanie przez pierwszoklasistów zadań. I w ten sposób uczniowie odwiedzali poszczególne krainy szkolne i wykonywali trudne zadania. W krainie geograficzno-przyrodniczej rozwiązywali zagadki oraz recytowali wiersz patriotyczny „ Kto ty jesteś?”. W krainie muzyki zaprezentowali swoje talenty wokalne. Następnie udali się do krainy języka polskiego gdzie recytowali wiersze i wykonali zadanie sprawdzające znajomość liter. W krainie matematycznej wykazali się znajomością figur geometrycznych, z których następnie zbudowali pajaca. W ostatniej krainie- wychowania fizycznego zaprezentowali przygotowany na zajęciach tanecznych taniec- Polkę.  Nagrodzeni brawami za wykonane zadania przystąpili do głównej części pasowania- do ślubowania, gdzie obiecali przed całą społecznością szkolną  być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Pan dyrektor  pasując dzieci symbolicznym ołówkiem z dumą przyjmował je do grona uczniów naszej szkoły. Na upamiętnienie tego szczególnego dnia dzieci otrzymały dyplom oraz prezent od rodziców. Na zakończenie uroczystości na dzieci czekała niespodzianka od kolegów i koleżanek z klasy drugiej i trzeciej, którzy przygotowali wspaniały występ wokalny oraz drobne upominki dla pierwszoklasistów. Do życzeń dołączył się również szkolny klub cheerleaderek z występem tanecznym, a także reprezentacja przedszkolaków z paniami wychowawczyniami.

Na osłodzenie początków uczniowskiej drogi rodzice zaprosili nowo pasowanych uczniów, pana dyrektora i panią wychowawczynię na spotkanie przy ciasteczku. Z pewnością ten niezapomniany dzień pełen emocji i wrażeń na długo pozostanie w naszych wspomnieniach.

 

  • Misja szkoły

    "Dobra szkoła to przede wszystkim mądra szkoła. Niech w pracy wychowawczej wszystkie zaangażowane w nią osoby poczują się związane zadaniem ukazywania dojrzewającym ludziom, jak być człowiekiem naprawdę."

    Jan Paweł II

  • Daj znać znajomym:
Script logo
Back to top
Masz pytanie?