Dzień Patrona

18 maja, dzień urodzin św. Jana Pawła II, to dla naszej szkoły szczególna data. W tym dniu świętujemy Dzień Patrona Szkoły. Oddajemy hołd wdzięczności za to, że Ojciec Święty był i nadal jest dla nas wielką osobowością, wzorem do naśladowania i na zawsze zostanie w naszej pamięci. Wszyscy uczniowie i nauczyciele uczestniczyli we Mszy świętej ubogaconej śpiewem szkolnego chóru. Czynny udział w nabożeństwie brali także nauczyciele i uczniowie poprzez czytanie lekcji, modlitwy wiernych i śpiewanie psalmu.

Podczas spotkania przy pomniku Jana Pawła II złożyliśmy kwiaty i znicze. Uczciliśmy naszego Patrona wierszem i piosenką. Pan dyrektor Bogumił Stempin w swoim przemówieniu zaznaczył jak ważnego i niezwykłego mamy Patrona oraz przybliżył historię powstania skweru poświęconego Janowi Pawłowi II. 

Miłym akcentem tego dnia było wręczenie nagród uczniom - laureatom konkursów. W konkursie wiedzy o życiu i nauce Jana Pawła II najlepsi okazali się uczniowie klasy VI. Są niepokonani!To już nie pierwsze ich zwycięstwo. Drugie miejsce zajęła klasa IVb, trzecie miejsce wywalczyła klasa VII. Gratulujemy!

Najmłodsi uczniowie brali udział w konkursie plastycznym ph. „Jan Paweł II darem dla świata.” Wszyscy otrzymali dyplomy i nagrody. Pierwsze miejsce w klasie I zdobył Mateusz Poprawa, drugie – Nadia Dombek, równorzędne trzecie miejsca Maja Wróbel i Wojciech Głowik. W klasie II najwyżej została oceniona praca Aleksandry Witczak, na drugim miejscu dzieło – Fabiana Florczaka i na trzecim miejscu Julii Janoś. Gratulujemy też wyróżnionym uczniom: Antoninie Chrząstowskiej, Nataszy Dombek, Marcinowi Glancowi, Konradowi Grafowi, Kamilowi Ilskiemu, Mikołajowi Kliksowi, Hannie Michałczyk, Zofii Michałczyk, Adamowi Mikołajczykowi, Fabianowi Stawskiemu i Wiktorowi Słoninie. Uroczystości zakończyły się, tradycyjnie już, przy kremówkach 

 

  • Misja szkoły

    "Dobra szkoła to przede wszystkim mądra szkoła. Niech w pracy wychowawczej wszystkie zaangażowane w nią osoby poczują się związane zadaniem ukazywania dojrzewającym ludziom, jak być człowiekiem naprawdę."

    Jan Paweł II

  • Daj znać znajomym:
Script logo
Back to top
Masz pytanie?