Edukacja i wielka frajda we Wrocławiu

W dniu 24 października uczniowie klasy I oraz II udali się na wycieczkę do Wrocławia. Pierwszym punktem wyprawy był Magiczny Teatr Muzyczny, gdzie uczniowie obejrzeli spektakl „Morska symfonia”. Dzieci miały możliwość przenieść się do morskiej krainy, gdzie wszystko jest radosne, piękne i ma swój głęboki porządek. Wspólnie z aktorami miały możliwość zagrać morską symfonię,  dały się zaprosić do podwodnego świata jedwabnych fal, niezwykłych stworzeń morskich, które były wprost na wyciągnięcie ręki. Ten niezwykły spektakl pozwolił dzieciom być zarówno widzami jak i jego bohaterami. Wszystkiego można  było dotknąć i zobaczyć z bliska.

Nie zabrakło również wartości edukacyjnych - na przykładzie małej rybki i próżnej księżniczki dzieci utwierdziły się w przekonaniu jak ważna jest codzienna nauka w szkole i wiedza, którą tam zdobywają. 

Kolejnym punktem wycieczki było Hydropolis – Centrum Nauki i wiedzy o wodzie. To miejsce, w którym różnorodne technologie multimedialne, wierne repliki i modele oraz bogate w informacje ekrany dotykowe służą jednemu celowi: ukazaniu wody z różnych, fascynujących perspektyw. To rozwiązanie, dzięki któremu uczniowie odkryją związane z wodą zjawiska. Dzieci z ogromnym zaciekawieniem i zainteresowaniem oglądały wszystkie wystawy i ekspozycje. Z zapartym tchem przyglądały się wszystkiemu dookoła, korzystały z dostępnych urządzeń i gier edukacyjnych. Miały możliwość dowiedzieć się skąd się bierze woda z kranie, jak powstaje deszcz, a przede wszystkim uświadomiły sobie, że bez wody nie byłoby życia na Ziemi. 

Serdecznie zapraszamy do oglądania zdjęć :) 

 

  • Misja szkoły

    "Dobra szkoła to przede wszystkim mądra szkoła. Niech w pracy wychowawczej wszystkie zaangażowane w nią osoby poczują się związane zadaniem ukazywania dojrzewającym ludziom, jak być człowiekiem naprawdę."

    Jan Paweł II

  • Daj znać znajomym:
Script logo
Back to top
Masz pytanie?