Narodowe Czytanie

13.09.2019 dołączyliśmy do ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania, która propaguje klasykę literatury polskiej. Akcja została zapoczątkowana  przez Prezydenta  RP w 2012 roku. Na 8 Narodowe Czytanie  Para Prezydencka wybrała  polskie nowele.

Uczniowie klasy VIII z wychowawczynią Lidią Kubot i bibliotekarką Grażyną Chrząstowską zorganizowali spotkanie, podczas którego ośmioklasiści przeczytali fragmenty nowel. Uczniowie bardzo się zaangażowali, pobudzili wyobraźnię słuchaczy poprzez scenografię, rekwizyty, muzykę, dźwięki i scenki związane z czytanym tekstem. W prezentacji multimedialnej przedstawili biografie nowelistów. Spotkanie wywołało refleksje nad człowiekiem, społeczeństwem i losem dzieci. Dziś teksty te nie straciły na aktualności, uczą nas historii i wrażliwości na ludzką krzywdę. 

Podstawowym celem Narodowego Czytania jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na bogactwo polskiej literatury, oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości, dlatego akcję popierają i biorą w niej udział wszyscy, którzy troszczą się o narodową kulturę. W tym miejscu wspominamy udział pana dyrektora Bogumiła Stempina w Narodowym Czytaniu, zorganizowanym przez Samorządową Bibliotekę Publiczną w Kępnie.

 

  • Misja szkoły

    "Dobra szkoła to przede wszystkim mądra szkoła. Niech w pracy wychowawczej wszystkie zaangażowane w nią osoby poczują się związane zadaniem ukazywania dojrzewającym ludziom, jak być człowiekiem naprawdę."

    Jan Paweł II

  • Daj znać znajomym:
Script logo
Back to top
Masz pytanie?