Niezwykłe spotkanie

Uczniowie klasy II mieli okazję uczestniczyć w niecodziennym spotkaniu. Nasi wyjątkowi goście, to pani reżyser i aktor z Pracowni Teatralnej „Nasz Teatr”, działającej przy Ostrowskim Centrum Kultury. Opowiedzieli o swojej pracy i przygotowali zadania dla uczniów. Zaczęło się od wspólnego zapoznania. Każdy wypowiedział swoje imię i wymyślił skojarzenie, które zaczyna się na pierwszą literę imienia. Ale to nie wszystko – trzeba było wymyślone skojarzenie zaprezentować. Wszyscy bardzo się zaangażowali, wykazali się pomysłowością i kreatywnością. Goście wprowadzili uczniów w tajniki trudnej pracy aktorskiej, przeprowadzili ćwiczenia na dykcję i emisję głosu. Uczniowie poznali też blaski i cienie pracy w teatrze. Dowiedzieli się jak wielką nagrodą i satysfakcją dla reżysera i aktora jest zadowolenie widza. Na zakończenie każdy mógł poczuć się jak prawdziwy aktor. Wszyscy dostali rolę i mogli zaprezentować fragment wiersza Jana Brzechwy „Na Straganie”. Cenne rady udzielone przez gości przydadzą się uczniom, którzy już niebawem wykażą się w klasowym konkursie recytatorskim. 

Spotkanie to wniosło dużo optymizmu i radości do naszej klasy. Może spośród drugoklasistów narodzą się gwiazdy teatralne.

 

  • Misja szkoły

    "Dobra szkoła to przede wszystkim mądra szkoła. Niech w pracy wychowawczej wszystkie zaangażowane w nią osoby poczują się związane zadaniem ukazywania dojrzewającym ludziom, jak być człowiekiem naprawdę."

    Jan Paweł II

  • Daj znać znajomym:
Script logo
Back to top
Masz pytanie?