Seniorzy czytają dzieciom!

W czwartek 28 listopada uczniowie klasy II  spotkali się z  panią Anna Jędrysiak, wieloletnim pracownikiem naszej szkoły. Pani Ania przebywa obecnie na emeryturze, aktywnie spędza czas, wykorzystuje swoje doświadczenie i umiejętności, jest Prezesem  Klubu Seniora w Mikorzynie. W ramach realizacji projektu „Aktywni Seniorzy”, a także akcji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, chętnie zgodziła się odwiedzić naszą klasę i poczytać  uczniom „Szewczyka Dratewkę”. Po uważnym wysłuchaniu bajki  wspólnie stworzyliśmy plakat, na  temat  bohatera i rozwiązaliśmy krzyżówki, sprawdzające znajomość czytanej książki. Nasz Gość zadawał pytania i czuwał nad poprawnymi odpowiedziami. Wykonaliśmy też prace plastyczne, które odzwierciedlały kolejność wydarzeń w bajce „Szewczyk Dratewka”. 

Poprzez  takie głośne czytanie  propagujemy  ideę wspólnego czytania, rozwijamy zainteresowanie książką  oraz stwarzamy okazję do integracji międzypokoleniowej, tak ważnej dla dzieci.  

Było to bardzo sympatyczne spotkanie. Drugoklasiści z zainteresowaniem słuchali czytanej książki, a dla pani Ani był to miły powrót w szkolne mury.

 

  • Misja szkoły

    "Dobra szkoła to przede wszystkim mądra szkoła. Niech w pracy wychowawczej wszystkie zaangażowane w nią osoby poczują się związane zadaniem ukazywania dojrzewającym ludziom, jak być człowiekiem naprawdę."

    Jan Paweł II

  • Daj znać znajomym:
Script logo
Back to top
Masz pytanie?