Witaj szkoło!

2 września uroczystą Mszą świętą rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Tym razem po raz pierwszy Mszę św. odprawił nowy proboszcz ks. Witold Kałmucki, który zachęcał nas do podjęcia pracy w nowym roku szkolnym i do zaufania Bogu. Ksiądz proboszcz poświęcił pierwszoklasistom tornistry i przybory szkole, udzielając wszystkim Bożego Błogosławieństwa.

Na czele z pocztem sztandarowym udaliśmy się do szkoły, gdzie pan dyrektor przywitał wszystkich zebranych, przedstawił organizację pracy w nowym roku szkolnym i przypomniał wydarzenie historyczne sprzed 80-laty, dotyczące wybuchu II Wojny Światowej. Przedstawiciele szkoły udali się na cmentarz, aby złożyć kwiaty i zapalić znicze na grobach poległych bohaterów w obronie Ojczyzny.

Podczas wspólnego apelu pan dyrektor nagrodził Zuzie Ilską i Mikołaja Wróbla za zaangażowanie i pracę społeczną w czasie wakacji na rzecz naszej szkoły. Dziękujemy też pani Jolancie Wesołej i pani Marlenie Wróbel za pomoc w bibliotece przy pracach związanych z podręcznikami.

Po spotkaniach w klasach z wychowawcami wróciliśmy do domów z radością i nadzieją, że podołamy szkolnym obowiązkom.

 

 

  • Misja szkoły

    "Dobra szkoła to przede wszystkim mądra szkoła. Niech w pracy wychowawczej wszystkie zaangażowane w nią osoby poczują się związane zadaniem ukazywania dojrzewającym ludziom, jak być człowiekiem naprawdę."

    Jan Paweł II

  • Daj znać znajomym:
Script logo
Back to top
Masz pytanie?