Witajcie w krainie bajek, baśni i legend

W czwartek 14 lutego dzieci ze swoimi wychowawczyniami z przedszkola w Mikorzynie odwiedziły naszą bibliotekę . Grupa  cztero i pięciolatków  wykazała się znajomością bajek i dzieci chętnie opowiadały o bajkowych postaciach. W bibliotece zobaczyły wystawę książek oraz płyt z bajkami, baśniami i legendami. Podczas wspólnej zabawy przyszli czytelnicy rozwiązywali zagadki, rozpoznawali rekwizyty związane z bajkami i przedstawiali sceny z bajek. Mamy nadzieję, że spotkanie wprowadziło przedszkolaków w cudowny świat bajek .

Bajki rozwijają w dzieciach pamięć, wyobraźnię, myślenie, ale przede wszystkim bogacą dziecięcą wiedzę o świecie i o człowieku, umożliwiając im odkrywanie piękna i brzydoty, czynów dobrych i złych. Zachęcamy rodziców i dzieci do czytania bajek, których w bibliotece jest wiele.

Wykorzystano zdjęcia ze strony internetowej Przedszkola w  Mikorzynie www.facebook.com/499410637136751/photos/pcb.572425459835268/572425209835293/?type=3&theater

 

  • Misja szkoły

    "Dobra szkoła to przede wszystkim mądra szkoła. Niech w pracy wychowawczej wszystkie zaangażowane w nią osoby poczują się związane zadaniem ukazywania dojrzewającym ludziom, jak być człowiekiem naprawdę."

    Jan Paweł II

  • Daj znać znajomym:
Script logo
Back to top
Masz pytanie?