Wycieczka do Warszawy

Uczniowie piątych klas z grupą siódmoklasistów odwiedzili Warszawę.  Pogoda, jak na grudniowy dzień, była piękna, świeciło słońce, było ciepło. 

Zwiedzanie rozpoczęliśmy od  Centrum Nauki Kopernik. Mieliśmy okazję dokonać wielu doświadczeń naukowych, zobaczyć mechanizmy funkcjonowania ludzkiego organizmu, urządzeń, wszechświata, samodzielne przeprowadzić doświadczenia na interaktywnych wystawach. 

Wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego dostarczyła nam wielu przeżyć, była lekcją historii i patriotyzmu. Ekspozycje ukazują historię powstania poprzez pryzmat przeżyć i losów jego uczestników. Wśród zgromadzonych pamiątek są listy, dokumenty, mapy, tablice broń, przedmioty osobiste powstańców. Poznaliśmy w jaki sposób działała podziemna poczta polska i tajne drukarnie. Dużym przeżyciem była możliwość przejścia kanałami i sprawdzenie, co mogli czuć powstańcy poruszający się nimi w różne dzielnice Warszawy. Obejrzeliśmy też przejmujący film odtworzony w technice 3D -  przelot nad zburzoną Warszawą. 

Na zakończenie dnia w stolicy oglądaliśmy jej panoramę z 30 piętra Pałacu Nauki i Kultury. Widok z najwyższego budynku w Polsce na stolicę kraju jest imponujący. Z wysokości 114 metrów Warszawa potrafi zachwycić.

Pomimo zmęczenia oraz oszołomienia natłokiem wrażeń byliśmy zadowoleni. Mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś ponownie odwiedzimy Warszawę.

 

  • Misja szkoły

    "Dobra szkoła to przede wszystkim mądra szkoła. Niech w pracy wychowawczej wszystkie zaangażowane w nią osoby poczują się związane zadaniem ukazywania dojrzewającym ludziom, jak być człowiekiem naprawdę."

    Jan Paweł II

  • Daj znać znajomym:
Script logo
Back to top
Masz pytanie?