XIX Pielgrzymka Szkół im. Jana Pawła II

Tradycyjnie w czwartek poprzedzający niedzielne obchody Dnia Papieskiego delegacja naszej szkoły uczestniczyła w  Pielgrzymce Rodziny Szkół im. św. Jana Pawła II. Na szczycie Jasnej Góry spotkało się 10 tys. uczniów z 250 szkół, nauczycieli, wychowawców, dyrektorów. Wrażenie zrobiła duża liczba młodych ludzi zgromadzona w jednym miejscu na modlitwie i ponad 200 szkolnych pocztów sztandarowych stojących na Jasnogórskich Wałach. Mottem spotkania stało się hasło tegorocznego Dnia Papieskiego „Wstańcie, chodźmy!”. Nawiązywano do 40. rocznicy pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski, ale również do 100. rocznicy urodzin papieża Polaka, która przypada na dzień 18. maja 2020. Kulminacyjnym punktem pielgrzymki była Msza św., którą odprawił bp Henryk Tomasik, krajowy duszpasterz Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. Spotkanie Rodziny, to dziękczynienie za naszego Patrona św. Jana Pawła II, który pielgrzymował po całym świecie, aby utwierdzać ludzi w wierze, uczyć miłości, wierności i wiary.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z pocztu sztandarowego, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego i Samorządów Klasowych z opiekunkami oraz ksiądz proboszcz Witold Kałmucki.

Przy okazji pielgrzymki mieliśmy też okazję zobaczyć multimedialną wystawę "Śladami Jezusa. Podróż do źródeł chrześcijaństwa". Wystawa jest w pełni multimedialna. Rozpoczyna się w Wieczerniku i kończy się na powrót w Wieczerniku, gdzie miało miejsce spotkanie Chrystusa z uczniami po Zmartwychwstaniu, a następnie Zesłanie Ducha Świętego. Przedstawia historię Grobu Pańskiego, Całunu Turyńskiego.  Mogliśmy zobaczyć, jak wyglądał pierścień Piłata, korona cierniowa czy włócznia, którą przebito bok Jezusa oraz ekspozycję poświęconą misjom chrześcijańskim na całym świecie czy Polakom obecnym w Ziemi Świętej – od krzyżowców po Jana Pawła II i Polaków obecnych tam dzisiaj.

  • Misja szkoły

    "Dobra szkoła to przede wszystkim mądra szkoła. Niech w pracy wychowawczej wszystkie zaangażowane w nią osoby poczują się związane zadaniem ukazywania dojrzewającym ludziom, jak być człowiekiem naprawdę."

    Jan Paweł II

  • Daj znać znajomym:
Script logo
Back to top
Masz pytanie?