Jesteśmy nadzieją Jana Pawła II

Jak każdego roku 18 maja w Zespole Szkół w Mikorzynie obchodzony był Dzień Patrona- Jana Pawła II. Ze względu na niesprzyjającą aurę uroczystość nie odbywała się przed pomnikiem Papieża, ale wyjątkowo na sali gimnastycznej. O godz. 9.00 społeczność szkolna wraz z zaproszonymi gośćmi wzięła udział w części artystycznej przygotowanej przez SU i szkolny chór. Wspomnienia o Karolu Wojtyle przeplatały się z pięknie wykonanymi utworami. Nawiązując do tego święta, głos zabrali dyrektor szkoły P. Hoja, przewodniczący Rady Rodziców J. Wojciechowski oraz ks. proboszcz R. Wachowiak. 18 maja jest rocznicą urodzin Jana Pawła II , a Papież w tym roku miałby 90 lat. W związku z tym poszczególne klasy I-VI przygotowały symboliczne urodzinowe upominki, ręcznie wykonane z różnych materiałów: torty, kwiaty oraz portrety. Było to bardzo miłym akcentem tej uroczystości. Klasy gimnazjalne natomiast podarowały rododendrony, które ozdobią skwer przed pomnikiem Patrona. Po części artystycznej wszyscy uczniowie zostali zaproszeni na papieskie kremówki ufundowane przez rodziców.

Tradycją Dnia Patrona stały się konkursy pod wspólnym hasłem „Jesteśmy nadzieją Jana Pawła II”, do których zapraszane są inne szkoły. Konkursy literacki, plastyczny oraz rozgrywki sportowe mają na celu wyłonienie wśród młodzieży talentów, propagowanie wartości zawartych w naukach Ojca Św. oraz przybliżenie jego sylwetki.

Na konkurs literacki skierowany do uczniów szkół podstawowych, który polegał na napisaniu listu do Papieża, wpłynęło 60 prac. Nagrodę główną – Pióro Dyrektora Zespołu Szkół w Mikorzynie otrzymał Mikołaj Rachlak ze SP Nr 1. Ponadto jury przyznało 12 wyróżnień, które otrzymali: Anna Biczysko SP Krążkowy, Izabela Kubot SP Mikorzyn, Martyna Nawrot SP Myjomice, Izabela Ochędzan SP Nr 1, Adrian Orszulak SP Krążkowy, Roksana Semba SP Olszowa, Mateusz Stempin SP Mikorzyn, Zuzanna Szczepaniak SP Mikorzyn, Szymon Wiza SP Nr 3, Paulina Wrona SP Nr 3, Błażej Wrzalski SP Mikorzyn.

Do gimnazjalistów skierowany był konkurs na prezentację multimedialną „Czuwam, to znaczy dostrzegam drugiego człowieka”. Najciekawszym rozwinięciem i interpretacją słów Jana Pawła II była praca Aleksandry Lebek z Gimnazjum w Krążkowach, która zajęła I miejsce. II miejsce przyznano Darii Dukiewicz z Gimnazjum w Mikorzynie, III miejsce Aleksandrze Mamczak z Gimnazjum Nr 1 w Kępnie. Wyróżnienie otrzymała również Patrycja Nowak z Gimnazjum w Mikorzynie. Oprócz wartości merytorycznych prezentacje oceniono pod względem pomysłowości, oryginalności oraz umiejętności informatycznych. Były to wzruszające i świetnie przygotowane pokazy multimedialne.

Najmłodsi uczniowie klas I-III z terenu gminy wzięli udział w konkursie plastycznym na projekt okładki książki o Janie Pawle II. Spośród nadesłanych prac wybrano najciekawsze i przyznano 12 wyróżnień. Otrzymali je: Tomasz Tomalik, Weronika Płużka z SP Nr 3 w Kępnie, Oliwia Klóska, Weronika Kowalek, Szymon Kwaśniewski, Aleksandra Sikora, Marzena Juszczak, Zuzanna Kruszelnicka z SP w Hanulinie oraz Julia Jędrysiak, Kacper Solecki, Weronika Wojtasik, Aleksandra Hołoś z SP w Mikorzynie. Wszystkich laureatów zaproszono w dniu 18 maja i rozdano nagrody.

Równocześnie z podsumowaniem konkursów trwały rozgrywki w piłkę siatkową. Cztery  10-osobowe drużyny mieszane – reprezentacje poszczególnych gimnazjów z Kępna, Krążkowych i Mikorzyna walczyły o przechodni Puchar Dyrektora Zespołu Szkół w Mikorzynie. Rywalizacja sportowa w duchu fair play ostatecznie zakończyła się następująco: I miejsce Gimnazjum w Mikorzynie, II miejsce Gimnazjum Nr 2 w Kępnie, III miejsce Gimnazjum Nr 1 w Kępnie.

„Jesteście moją nadzieją…” mówił Jan Paweł II, myśląc o młodzieży i do niej odnosząc te słowa. Po raz kolejny jako organizatorzy konkursów przekonaliśmy się, że to dobry wybór. Na tych talentach, wrażliwości i zdolnościach można wiele zbudować, odpowiednio nimi kierując.

  • Misja szkoły

    "Dobra szkoła to przede wszystkim mądra szkoła. Niech w pracy wychowawczej wszystkie zaangażowane w nią osoby poczują się związane zadaniem ukazywania dojrzewającym ludziom, jak być człowiekiem naprawdę."

    Jan Paweł II

  • Daj znać znajomym:
Script logo
Back to top
Masz pytanie?