Jestem czytelnikiem biblioteki

„Jestem czytelnikiem biblioteki”, to temat spotkania w naszej bibliotece z uczniami klasy I szkoły podstawowej. Warunkiem otrzymania takiego certyfikatu było wykazanie się znajomością zasad zachowania się w bibliotece i poszanowania książek, umiejętnością samodzielnego wyboru książki do czytania i znajomością postaci z bajek.

Podczas spotkania pierwszaki zostali podzieleni na grupy i rozwiązywali zadania: z rozsypanych wyrazów wyszukiwali słowa związane z książką lub biblioteką, wstawiali brakujące wyrazy w zdaniach, układali puzzle, opowiadali o postaciach z różnych bajek. Za prawidłowo rozwiązane zadania otrzymywali „uśmiechnięte buźki”.

Rozwiązywanie zagadek i zadań wymagało skupienia i myślenia, dlatego po każdym dobrze rozwiązanym zadaniu był czas na rozrywkę. Wszyscy chętnie brali udział w pantomimie.

Miłym zakończeniem spotkania było wręczenie wszystkim uczniom certyfikatów i zaproszenie do częstego korzystania z naszej biblioteki.

 

  • Misja szkoły

    "Dobra szkoła to przede wszystkim mądra szkoła. Niech w pracy wychowawczej wszystkie zaangażowane w nią osoby poczują się związane zadaniem ukazywania dojrzewającym ludziom, jak być człowiekiem naprawdę."

    Jan Paweł II

  • Daj znać znajomym:
Script logo
Back to top
Masz pytanie?