• Animacja na stronie głównej
  • Slider 6
  • Slider 7
  • Slider 8
  • Slider 9
  • Slider 10
  • Slider 11
  • Slider 12
  • Slider 13

Czytam Tobie i sobie

Dzisiejsze tempo życia powoduje, że czujemy się zmęczeni. Pomimo natłoku codziennych obowiązków bywają chwile wytchnienia i spokoju. Teraz przychodzi czas, kiedy zwalniamy bieg i odpoczywamy w gronie najbliższych, dzieląc się z nimi swoją obecnością. Może warto wtedy usiąść z dziećmi i poczytać. Zróbmy prezent dzieciom i sobie w postaci chwili z książką. W naszej bibliotece znajdziemy wiele ciekawych i wartościowych książek dla dzieci. Między innymi:

·        Książki z serii „Zaopiekuj się mną” - Jest to seria o zwierzętach. Książki uczą dzieci miłości do zwierząt i do ludzi, uczą współczucia, empatii, szacunku, wyobraźni i pokazują jak należy traktować zwierzęta.

·        Seria książek „Agata na tropie”  - Dzieciaki uwielbiają zagadki, a ta seria to właśnie trochę zabawa w detektywów.

·        Seria „Werka Rozterka” – Zabawne i ciepłe opowieści o rodzinie, przyjaźni i zwyczajnym życiu, które potrafi być fascynującą przygodą.

·        Książki o Hani Humorek – przezabawne przygody Hani, która ma charakterek.

·        „Nela Mała Reporterka” - Nela to najmłodsza reporterka świata. Dziewczynka w wieku ośmiu lat wydała książkę "10 niesamowitych przygód Neli", w której opisuje swoje przygody podróżnicze. Nela odwiedziła wiele krajów świata - m.in. Etiopię, Zanzibar, Tajlandię, Kambodżę, Malezję, Indonezję, Peru oraz Chile. Prowadzi w TVP program „Nela Mała Reporterka”.

     Książki z trzypoziomowej serii dla dzieci "Czytam Sobie", które pomagają w nauce czytania, rozwijają wyobraźnię i myślenie.

·        Wiele opowiadań, bajek, baśni, wierszyków polskich i zagranicznych autorów. Można wypożyczyć nowe, kolorowe książki, ale także takie, które pamiętają nas rodziców, gdy byliśmy dziećmi.

ZAPRASZAMY MŁODZIEŻ

·        Bogata oferta książek z klasyki literatury młodzieżowej

·        Książki współczesnych autorów odpowiadające na problemy młodzieżowe, podróżnicze, przygodowe takich autorów jak np. Ewa Nowak, Andrzej Maleszka, John Green, Rafał Kosik , Agnieszka Lingas-Łoniewska,  Barbara Kosmowska, Iga Wiśniewska , Marcin Pałasz , Anna Onichimowska, Paweł Beręsewicz,  Katarzyna Ryrych, Agnieszka Tyszka, Christopher Paolini,

KSIĄŻKI DLA DOROSŁYCH

 

·        Każdy znajdzie coś dla siebie. Duży wybór powieści  obyczajowych, sensacyjnych, historycznych współczesnych autorów polskich
 i zagranicznych.

 • Misja szkoły

  "Dobra szkoła to przede wszystkim mądra szkoła. Niech w pracy wychowawczej wszystkie zaangażowane w nią osoby poczują się związane zadaniem ukazywania dojrzewającym ludziom, jak być człowiekiem naprawdę."

  Jan Paweł II

 • Daj znać znajomym:
Script logo
Back to top
Masz pytanie?