Literacki escape room, monotypia - fajne zabawy w bibliotece

Odszukanie klucza do sejfu z hasłem i wyjście z pokoju zagadek wymagało rozwiązania wielu zadań. Między innymi: odnalezienie kolejnych kartek z zadaniami, wyszukanie książek, których tytuły zapisane były w lustrzanym odbiciu, znalezienie wskazówek ukrytych na stronach książek, odczytanie haseł za pomocą alfabetu Morse᾽a i bardzo tajemniczego szyfru … Sejfy zostały odnalezione przed przewidzianym czasem :) Wykorzystaliśmy strategiczne myślenie, grając w gry planszowe. Mieliśmy też czas na przygotowanie się do kolejnego dnia zajęć. 

W drugim dniu popróbowaliśmy swoich sił w technice monotypii, której nauczyła nas pani Ania Kujawa. Jest to technika graficzna, która umożliwia wykonanie tylko jednej, niepowtarzalnej odbitki. Używając farby drukarskiej i wałka drukarskiego często byliśmy zaskoczeni wyglądem naszej odbitki. Ilość czarnego koloru zależała od nacisku ręki i ołówka. Pokolorowaliśmy odbitki i powstały piękne portrety bohaterów literackich i ilustracje do przeczytanych książek. Mam nadzieję, że chwile spędzone w bibliotece będą też miłym wspomnieniem z wakacji 

  • Misja szkoły

    "Dobra szkoła to przede wszystkim mądra szkoła. Niech w pracy wychowawczej wszystkie zaangażowane w nią osoby poczują się związane zadaniem ukazywania dojrzewającym ludziom, jak być człowiekiem naprawdę."

    Jan Paweł II

  • Daj znać znajomym:
Script logo
Back to top
Masz pytanie?