Bóg się rodzi...

Dzisiaj  od rana na korytarzach i w klasach rozpoczęła się krzątanina. To uczniowie przygotowywali się do klasowych, wigilijnych spotkań, podczas których tradycyjnie był czas na dzielenie się opłatkiem, życzenia, śpiewanie kolęd, wspólne biesiadowanie przy pięknie nakrytych stołach. Dzięki zaangażowaniu uczniów, wychowawców i rodziców stoły były pełne pyszności. 

Uczniowie klasy VIII i szkolny chór wraz z panią Lidią Kubot i panią Justyną Geide zaprosili wszystkich na montaż słowno - muzyczny o cudownym wydarzeniu w Betlejem.

Z okazji zbliżającej się 100 rocznicy urodzin patrona naszej szkoły, św. Jana Pawła II, każda klasa złożyła prezent, składający się z dobrych uczynków. Uczniowie przygotowywali kartki dla kombatantów, ludzi samotnych, dla chorych i seniorów, paczki z żywnością dla potrzebujących… 

Spotkania zakończyło się wzajemnym złożeniem życzeń. Pan Dyrektor życzył wszystkim zgromadzonym spokojnych świąt, wiele radości i sukcesów w nowym roku. 

Wigilijne szkolne spotkanie, to czas pełen, uroku i radości, gdzie wszyscy czują się jak w wielkiej rodzinie. 

Wigilijny wieczór, opłatek na stole,

Zapach potraw wśród płonących świec,

Betlejemska gwiazda mruganiem wesołym

Niesie ziemi swą niebiańską pieśń.

Niechaj ziemię rozśpiewa kolęda,

każdy dom i każdego z nas,

Niechaj piękne Bożonarodzeniowe święta

Niosą wszystkim betlejemski blask.

Do Siego Roku!

 

  • Misja szkoły

    "Dobra szkoła to przede wszystkim mądra szkoła. Niech w pracy wychowawczej wszystkie zaangażowane w nią osoby poczują się związane zadaniem ukazywania dojrzewającym ludziom, jak być człowiekiem naprawdę."

    Jan Paweł II

  • Daj znać znajomym:
Script logo
Back to top
Masz pytanie?