Spotkanie z poezją

W klasie II,w miniony czwartek, odbył się klasowy konkurs recytatorski. Uczniowie zaprezentowali wiele utworów dobrze znanego dzieciom poety  - Jana Brzechwy. Wszyscy ambitnie przedstawili wybrany przez siebie utwór. Dzieci recytowały wiersze wspomagając się rekwizytami, stosowną mimiką, odpowiednią modulacją głosu i uzasadnionym strojem. Każdy chciał się pokazać z jak najlepszej strony, wykazując się aktorskimi umiejętnościami. Wybór zwycięzców nie był łatwy. Jury konkursu miało trudne zadanie, żeby wyłonić trzy najlepsze prezentacje, dlatego zostały przyznane 2 równorzędne miejsca III.Oto wyniki:

I miejsce- Fabian Brylak

II miejsce- Zofia Michałczyk

III miejsce- Nadia Dombek oraz Kamil Ilski

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki. Okazało się, że drugoklasiści nie tylko byli super przygotowani, ale też nie mieli problemów z wyjściem i aktorską interpretacją wierszy. 

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie:  Grażyna Chrząstowska- bibliotekarka, Teresa Hebisz- przedstawicielka seniorów z Mikorzyna, Edyta Michałczyk oraz Karolina Wróbel- mamy uczennic klasy II. 

Na zakończenie uczniowie przygotowali miłą niespodziankę dla komisji konkursowej i wspólnie przedstawili inscenizację wiersza Jana Brzechwy „ Na straganie”. 

Konkurs przyczynił się do lepszego poznania twórczości Jana Brzechwy, kształtowania języka, wyobraźni, odkrywania talentów i był świetną  zabawą. 

 

  • Misja szkoły

    "Dobra szkoła to przede wszystkim mądra szkoła. Niech w pracy wychowawczej wszystkie zaangażowane w nią osoby poczują się związane zadaniem ukazywania dojrzewającym ludziom, jak być człowiekiem naprawdę."

    Jan Paweł II

  • Daj znać znajomym:
Script logo
Back to top
Masz pytanie?